Smrt objevitele LSD.

31. srpna 2011 v 13:46 | junkie. |  LSD.
http://growabrain.typepad.com/growabrain/ahof.jpg
(uprostřed)
Švýcarský chemik Albert Hofmann, který se proslavil objevem halucinogenní drogy LSD, zemřel v Basileji ve věku 102 let.
LSD objevil a popsal už v roce 1943. Věřil, že LSD může napomoci objasnit způsob, jakým pracuje lidský mozek. Droga také podle jeho představ měla být lékem na schizofrenii.
Sám jako první drogu vyzkoušel a popsal její účinky.
"Upadl jsem do zvláštního, nikoli nepříjemného stavu. Podobal se opilosti projevující se extrémně podnětnou představivostí. Když jsem zavřel oči, (denní světlo bylo nepříjemně ostré), ocitl jsem se ve stavu podobnému snění. Projevoval se nepřetržitým tokem představ fantastických výjevů, zobrazujících se s neobyčejně intenzivní kaleidoskopickou hrou barev. Asi po dvou hodinách se můj stav vrátil do normálu," zapsal si tehdy.
V šedesátých letech se LSD stalo populární drogou mezi hippies a rockovými hudebníky, což Hofmann nesl nelibě a hovořil o "únosu svého objevu".
ký chemik. O LSD také hovořil jako o "medicíně pro duši".
O svém životě napsal knihu s názvem LSD: Mé problémové dítě. Ve své praxi pracoval také na výzkumu léků na srdeční choroby.
 


Anketa

Máte už nějaké drogy za sebou ?

Ano, ale jen lehké.
Ano, už i tvrdé.
Ne.

Komentáře

1 amnestie amnestie | Web | 12. března 2013 v 12:54 | Reagovat

LSD může fungovat v některých případech jako lék. http://petr-boubel.blog.cz/1303/droga-lsd-muze-byt-i-lek LSD působí úlevu potíží na některé nemoci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama