Herák.

31. srpna 2011 v 13:49 | junkie. |  Heroin.
Heroin se řadí mezi tzv. opiátová anelgetika, (anegkletický - z řečtiny - bezbolestný) narkotika (narkotikum - z řečtiny - znecitlivění). Základem pro jeho výrobu je opium (to se vyrábí se ze šťávy mléčné barvy, která vytéká z makovic. Šťáva se do 2. dne změní v lepkavou hmotu hnědé barvy. Ta se poté suší na stinném místě než ztmavne a ztuhne.

Mák je stará kulturní rostlina, která se zřejmě v oblasti Středozemního moře pěstovala již v 6. tisíciletí př.n.l.). Heroin se ale vyrábí ze slabšího opiátu - morfia (vařením směsi acetylanhydridu a bezbarvé kapaliny vzniká směs - báze, ta se dále upravuje - mísí se s HCl, kofeinem, ... a sušením se získá prášek - heroin. Heroin byl objeven v roce 1874.
Heroin se dále zorděluje na:
  • čistý - bílý - velmi silný - až 4x silnější než morfin - farmaceutický
  • s příměsemi (kofein, glukóza, ale i křída, mastek - zvyšují zisky překupníků) - nahnědlá barva - asi 2x silnější než morfin.

Historie:

V lékařství se původně používal k utišení bolesti jako náhrada za morfin, a protože byl silnější a tedy účinnější a tehdy se nevědělo o nebezpečích s ním spojenými a byly do něj vkládány velké naděje - z čehož je odvozen jeho název - z němčiny - heroisch = mocný, heroický, hrdinský.

Heroin teď:

Na ulici se většinou prodává tzv. Braun, který je méně čistý (zato častý... ). Říká se mu "heroin ulice", ale heroin to není, je to směs látek vyrobená z kodeinu.
vzhled: žlutá až tmavohnědá kapalina, původ: je vyráběn z léků obsahujících kodein, způsob užívání: nitrožilně, účinky: desítky minut až hodin trvající stav tichého opojení, následuje kocovina, zúžení zornic a celkový útlum-negativní dopad na organismus.

historie braunu: začal se nelegálně vyrábět v ČSSR v 70. letech z léků, ve kterých byl obsažen kodein, je typicky českou drogou, náhražka heroinu, předcházel pervitinu. Dá se kouřit, ale nedá se aplikovat injekčně, aby i to bylo možné, musí se rozpustit v kyselině citronové.
Slang: herák, hero,háčko, kůň, hošík, hejč, šmak
Tumblr_lkx7prdqmp1qcmuh9o1_500_large
 


Anketa

Máte už nějaké drogy za sebou ?

Ano, ale jen lehké.
Ano, už i tvrdé.
Ne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama